Kontakta oss

Huddinge AIS Friidrott
Gamla Stockholmsvägen 87 E
141 32 Huddinge
E-post: kansli@huddingeais.se
Bankgiro: 5617-6712
Organisationsnummer: 812800-2055


Kansli

Klubbchef – Per Synnerman
Tel: 073-751 68 08
E-post: per@huddingeais.se
Regelverk, budgetuppföljning, elitansvarig, arrangemang, marknad och kommunikation

Kenth Raitis
Tel: 073-314 27 82
E-post: kenth@huddingeais.se
Träningsansvarig 7-12 år, arrangemang, idrottsmateriel

Johanna Vikström
Tel: 073-684 55 29
E-post: Johanna@huddingeais.se
Tränings- och utbildningsansvarig 13 år och äldre, ekonomisk administration, samordning SM-tävlingar, Friidrottsskolan

Styrelse

Ordförande Mats Krigh 070-571 39 66 mats.g.krigh@telia.com
Sekreterare Johan Moge 070-245 63 40 johan.moge@karolinska.se
Kassör Ann-Sofie Svärdh Kullin 070-822 48 74 ann-sofie.svardh@carnegie.se
Vice ordförande Peter Dacke 0761-20 60 65 peter.dacke@stockholm.se
Ledamot Tomas Ledell 070-281 63 65 tomas.ledell@nsn.com
Ledamot Anssi Lehtevä 070-292 02 00 alehteva@gmail.com

 

Valberedning

Anders Lindström anders.lindström@martinservera.se
Kenth Raitis  kenth@huddingeais.se
Monica Kingstedt

 

Revisorer

Görild Fyksen Ordinarie
Suzanne Elms Ordinarie
Suppleant
Anders Lindström Suppleant